Переплата за формулою “Роттердам+” становить 15 мільярдів — Ситник

Опубліковано: 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що фахівці, які були залучені до розслідування справи “Роттердам+”, підтвердили переплату у 15 мільярдів гривень, однак слідство не виключає можливості тиску на експертів.

Про це він сказав, на парламентському комітеті з питань протидії корупції, відповідаючи на запитання нардепа Сергія Лещенка щодо перспектив цього провадження у частині вручення підозр.

“Я пригадаю ситуацію, яка склалася по справі рюкзаків (справа про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії, де фігурував син міністра МВС Арсена Авакова – УП.), коли відносно експерта, який робив експертизу, було зареєстровано провадження та отриманий дозвіл на обшук у нього. При чому це все робилося у поліції”, – сказав Ситник.

За його словами, найважливішим моментом істини у цій справі є саме проведення експертизи.

“Так звана “правка Лозового” відправляє нас у державні установи, і у нас немає гарантій, що на цих фахівців з держустанов не буде тиску. Ми це розуміємо і будемо йти”, – сказав директор НАБУ.

Він додав, що на його думку, у НАБУ наразі достатньо матеріалів, щоб зробити “певний висновок” у цій справі.

Раніше Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”.


Читайте також: