Народні депутати подали судовий позов, щоб скасувати підвищення ціни електроенергії

Опубліковано: 

Група народних депутатів України звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом щодо рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП) про підвищення ціни на електроенергію на підставі формули “Роттердам +”.

“Судовий позов, який ми подали разом з колегами щодо абсолютно шахрайського рішення, яке було прийнято НКРЕКУ – енергетичним регулятором – щодо підвищення ціни на електроенергію”, – повідомила народний депутат з фракції “Самопоміч” Вікторія Войціцька  спільному  з колегами по фракції Оленою Сотник , Єгором Соболєвим, а також народним депутатом з фракції “Блок Петра Порошенко” Сергієм Лещенком на брифінгу у Верховній Раді.

Вона нагадала, що 28 грудня 2017 року регулятор прийняв рішення про підвищення ціни на електроенергію на 16,2%.

“Основним критичним фактором була формула” Роттердам + “, – зазначила В. Войціцка.

У свою чергу, Олена Сотник пояснила: “Ми подали адміністративний позов до суду, яким збираємося скасувати відповідне незаконне, на нашу думку, рішення НКРЕКП. Воно було прийнято з порушенням процедур. Ми все виклали в позові”.

Вона зазначила, що нардепи планують  звернутися з клопотанням про забезпечення даного позову, в якому проситимуть суд призупинити відповідне рішення регулятора.

“Тобто призупинити на відрахування збільшення тарифів по всій Україні у зв’язку з тим, що ми вважаємо таке рішення неприйнятними і незаконними”, – сказала нардеп.

На думку голови Асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг Андрія Геруса, якщо суд задовольнить позов народних депутатів, то:
– в економіку повернеться 15 млрд грн;
– ціна електроенергії буде знижена на 16%;
– інфляція уповільниться, НБУ знизить облікову ставку, а кредити стануть дешевшими;
– водоканали, трамваї, тролейбуси, метро, школи, лікарні, дитячі садчоки та усі інші непобутові споживачі не будуть переплачувати за електроенергію;
– отже, тариф на холодну воду, вартість проїзду у тролейбусі/метро та все інше не буде так стрімко зростати у ціні;
– зявляться кошти для РАБ-тарифів (справедливих), “зеленої” енергетики (по справедливих тарифах), для державного Енергоатому.

Позивачами у даному адміністративному позові зазначені народні депутати (члени міжфракційного депутатського обєднання “За права споживачів енергетики”): Андрій Вадатурський, Вікторія Войціцька, Владислав Голуб, Ігор Гузь, Сергій Лещенко, Ярослав Маркевич, Олексій Мушак, Мустафа-Масі Найєм, Тарас Пастух, Єгор Соболєв, Олена Сотник, Віктор Чумак.


Читайте також: