Бенефіціари

За формулою «Роттердам плюс» вугілля зараховується у тарифи теплової генерації (ТЕС). Близько 80% теплової генерації володіє компанія ДТЕК (акціонер Р. Ахметов). Ця ж компанія контролює 85% видобування українського  вугілля, тому забезпечує себе вугіллям на понад 95%. Тобто, формула «Роттердам плюс» закладає у тарифи вугілля, яке поставляє із своїх приватних шахт в Україні та Росії. У березні 2017 року керівник ДТЕК М. Тимченко визнав, що якість їх вугілля не відповідає по якості вимогам зовнішніх ринків. Проте незважаючи на це, компанія ДТЕК надалі продовжує наполягати на обгрунтованості формули «Роттердам плюс».

Показник EBITDA (операційний прибуток до амортизаційних відрахувань) компанії ДТЕК у 2017 році зріс до 23 млрд грн, що на 206% більше, аніж до введення формули «Роттердам плюс» у 2015 році.

Ще 10% теплової генерації контролює ПАТ «Центренерго», решта біля 5% – ПАТ «Донбасенерго».

Формула «Роттердам плюс» була прийнята НКРЕКП (голова Д. Вовк) у березні 2016р та введена у дію у квітні 2016р. Голова та члени тарифного регулятора НКРЕКП призначаються указом Президента України.